[Update] Panna cotta jako z restaurace | panna cotta – PINKAGETHAILAND

panna cotta: คุณกำลังดูกระทู้

9.2.2017

/

Panna cotta, velmi oblíbený restaurační dezert, má tři ukazatele úspěšnosti: míru třaslavosti, míru sladkosti a míru smetanovosti. Stačí všechno tohle správně odhadnout a budete za hvězdu téměř michelinskou.

Ze všeho nejlepší na tom je, že pokud víte, jak na to, ze tří surovin vyrobíte během tří minut tříhvězdičkový dezert. Přesně takový, jaký se podává po nedělním obědě a společně se pak pějí ódy stran kuchařky, která se tak pěkně postarala o blaho svých blízkých.

Pokud vůbec netušíte, o čem mluvím, popis mi nezabere víc než samotná příprava: panna cotta pochází z italské kuchyně a doslova znamená vařená smetana. Ta je však jemně oslazená a ztužená želatinou. Tradičně se panna cotta dochucuje pravou vanilkou a méně tradičně pak čímkoli, co vás napadne – ale k tomu se ještě dostanu.

Pravé kouzlo panna cotty se rozvine až na talíři. Šikovný kuchař totiž ztuhlý dezert umně vyklopí z formičky na talířek a trochu přizdobí – třeba ovocem, bylinkami, ovocnými a čokoládovými omáčkami. Když se talířku dotknete a trochu s ním potřesete, správně připravená panna cotta se bude třást jako sulc. Nesmí být ani málo ztužená, aby se roztékala, ale ani příliš ztužená, aby byla žvýkavá.

panna cotta s vanilkou

Jak se panna cotta připravuje

Během zmíněných tří minut, které jsem slibovala na přípravu dezertu, stihnete tohle:

 • namočit želatinu
 • vypláchnout misky studenou vodou
 • přivést smetanu k varu, rozpustit v ní cukr a vyluhovat v ní vanilku nebo jiné chutě
 • smíchat nabobtnanou želatinu s horkou smetanou
 • nalít směs do misek a zavřít do lednice

To je celé. Panna cotta pak potřebuje nejméně 4 hodiny v chladu, aby pořádně ztuhla, ale protože želatina zraje i potom, vřele vám doporučuju začnout s přípravami den předem a nechat dezert ztuhnout v lednici přes noc.

Věřím, že už se nemůžete dočkat, až všechna tahle kouzla vyzkoušíte, tak už jen pár slov stran jednotlivých kroků, ať pochopíte, jak recept funguje. Díky tomu se pak můžete odchýlit od základního receptu a nechat se unést momentální inspirací.

1. Namočení želatiny

Raději používám želatinu plátkovou, takže i v tomto receptu jsem po ní sáhla.

Plátkovou želatinu je třeba několik minut předem namočit do studené vody. Plátky tak nabobtnají a snadno se následně v teplé tekutině rozpustí.

Při namáčení si vždy nejprve připravte misku s vodou a pak do ní klaďte plátky želatiny jeden po druhém, nikdy ne všechny najednou. Vždy je od sebe oddělte, jinak se voda nedostane mezi ně a bobtnání neproběhne rovnoměrně.

Druhé důležtié upozornění se týká cukrářské želatiny. To, co koupíte v běžném obchodě, je želatina na domácí použití a má menší velikost plátků. To, co koupíte ve velkoobchodě s cukrářskými nebo kuchařskými surovinami, má dvakrát tak velké plátky. Pokud se vám tedy někdy dostane do rukou recept z profesionální kuchyně, vždy se ptejte, jak velké plátky želatiny se v něm myslí. Obvykle to budou ty větší.

Jakmile želatina během pár minut ve vodě nabobtná, vylovte ji rukou nebo lžící, jemně z ní vymáčkněte zbylou vodu a pak použijte podle instrukcí v receptu.

2. Příprava misek

Na želatinové dezerty se obvykle misky vyplachují studenou vodou, aby pak želatina snadněji vyklouzla ven. Tak trochu mám pocit, že je to jen babská rada, každopádně to ale dělám, protože se jedná o pár vteřin času. A co kdyby na ní něco přece jenom bylo.

3. Zahřátí smetany

Smetanu je třeba zahřát těsně k varu a je třeba ji zahřát společně s cukrem a příchutí vaší volby. Cukr se rozpustí, příchuť se rozvoní a o to tu jde.

Jako nejčastější příchuť pro panna cottu uvidíte pravou vanilku, respektive jen vnitřek lusků, čili zrníčka. Ta se v mističkách při tuhnutí usadí na dně a po vyklopení se na vás budou smát z první řady. Tak je neomylně identifikujete.

Pokud se chcete pouštět do svých vlastních experimentů, smetana snese i ochucení karamelem, čokoládou, kávou, ovocem, bylinkami, jedlými květy, růžovou vodou, pomerančovou kůrou, kořením, likéry. Jen pozor, abyste s ochucením nepřidali i příliš mnoho další tekutiny, pak by přestal fungovat správný poměr želatiny.

See also  [NEW] PANTIP.COM : Q9624877 โทษนะครับผู้หญิงผิวคล้ำ ดูยังไงก็ไม่สวย เรื่องจริงที่น่าจะเอาไปทำโฆษณา เพื่อสาวผิวไม่ขาว [ความงาม] | ผู้หญิง ผิว แทน - PINKAGETHAILAND

Po zahřátí smetany ji můžete ještě přecedit, pokud jste v ní louhovali něco, co by nemělo být součástí hotového dezertu, například levandulové květy nebo zbytek vanilkových lusků.

4. Spojení želatiny a smetany

Slibovala jsem, že nabobtnaná želatina se v teplé tekutině snadno rozpouští. Aby rozpuštění želatiny bylo rovnoměrné, je lepší to udělat ve dvou krocích.

V tom prvním smíchejte nabobtnanou želatinu se zhruba 100 ml horké smetany. Metličkou míchejte, dokud se želatina perfektně nerozpustí, čili asi minutu.

Ve druhém kroku nalijte smetanovou želatinu zpět do kastrůlku ke zbytku horké smetany a znovu poctivě zamíchejte metličkou. Nic už nezahřívejte ani nevařte. Tuto směs už čeká jen jediný krok, a to rozlití to připravených formiček.

5. Ztuhnutí

Směs rozlijte do mističek nebo formiček. Můžete použít i kávové hrnky. Podstané je, aby misky měly pokud možno typický kónický tvar, kterým je panna cotta proslulá.

Můj recept tvrdí, že je pro 4 osoby, ale v takovém případě se jedná opravdu o velkorysou porci dezertu. Pokud chcete jen něco malého na chuť po nedělním obědě nebo slavnostní večeři, rozlijte směs do 6 nebo klidně i 8 malých mističek.

Nakonec nechte ztuhnout v lednici nejméně 4 hodiny, ale lépe do druhého dne.

Jak se vyklápí a podává panna cotta

Jakmile se budete chystat na servírování, čeká vás závěrečná bojovka: vyklopit ztuhlou panna cottu z mističek na talíř. Ze strachu o dobré vyklopení můžete často vidět dezert ponechaný jen v pěkné průhledné misce nebo sklence, ale to je velká škoda. Pak se s panna cottou nedá na talířku požitkářsky potřásat.

Na vyklopení jsou dvě krátké a jednoduché finty. Ze všeho nejdřív objeďte panna cottu v misce ostrým nožem. Tím ji uvolníte od stěn misky. Potom ještě misku na pár vteřin ponořte do horké vody – samozřejmě tak, aby voda nenatekla na dezert, to dá rozum. V teplém prostředí želatina povoluje, takže jakmile se zahřeje povrch dezertu, snadněji vyklouzne ven.

Dejte ruku přes misku, otočte dnem vzhůru a miskou jemně zatřepte, aby panna cotta vypadla do vaší dlaně. Pak už ji snadno položíte na talíř. Případně můžete vyklápět rovnou na talíře, taky to jde.

Co se týká závěrečného ozdobení, není nad ovoce nebo ovocné kompoty. Ty s vanilkovou smetanou ladí jedna radost. Pokud jste se však odvázali a panna cottu ochutili podle svého, volte takovou omáčku nebo doplněk na talíř, který bude ladit zase s vaší příchutí.

Tak ať se u vás třese nejen panna cotta na talíři, ale i všichni strávníci samou nedočkavostí.
 
 

Panna cotta s vanilkou

Množství: 4 porce (nebo 6-8 menších)

Panna cotta s vanilkou

Suroviny

 • 2 kelímky smetany ke šlehání (každý 200 ml)
 • 1 kelímek smetany na vaření (200 ml)
 • 60 g cukru moučka
 • 1 vanilkový lusk
 • 5 plátků želatiny (balíček o hmotnosti 10 g má obvykle 6 plátků)

Postup

 1. Do mísy napusťte aspoň půl litru studené vody a vložte do ní plátkovanou želatinu, aby nabobtnala.
 2. Misky na dezert vypláchněte studenou vodou.
 3. Oba druhy smetany nalijte do kastrůlku a přidejte cukr. Vanilkový lusk rozřízněte po délce, pak nožem vyškrábněte mazlavý vnitřek plný semínek. Všechny části vanilky, tedy vnitřek i zbylé poloviny lusků, vhoďte ke smetaně.
 4. Ochucenou smetanu přiveďte k varu, pak hned odstavte a sceďte, nebo aspoň vylovte obě poloviny vanilkových lusků.
 5. Želatinu slijte a vyždimejte, pak vraťte do misky, ve které se namáčela. Přilijte 100 ml horké smetany a důkladně rozmíchejte metličkou, až se všechna želatina rozpustí. Smetanu s rozpuštěnou želatinou nalijte zpět ke zbytku horké smetany, opět důkladně zamíchejte.
 6. Směs rozlijte do mističek, vložte do lednice a nechte aspoň 4 hodiny zatuhnout, lépe do druhého dne.
 7. Ztuhlé dezerty vyklopte na talířky, pomozte si přitom tím, že nožem objedete vnitřek misky a případně ještě misku na pár vteřin namočíte do horké vody. Ozdobte podle svého nejlepšího kuchařského vědomí, svědomí a cítění.

3.1

https://www.kucharkaprodceru.cz/panna-cotta-recept/

 
 

Nenechte si ujít žádný nový recept!

Přidejte se do E-mailového klubu Kuchařky pro dceru. Každý čtvrtek dostanete nové rady, recepty a triky rovnou do e-mailu. Zdarma samozřejmě.

Společně s novými recepty vás čekají i další výhody členů E-mailového klubu. Více zde.

Chci se přidat

 

[NEW] Panna Cotta | panna cotta – PINKAGETHAILAND

panna cotta receta clasica

panna cotta porta rossa

Esta receta de

panna cotta

es la clásica italiana, facilísima, con pocos ingredientes y triunfo asegurado. Decora a tu gusto para contrastar con el suave sabor de la nata.

La panna cotta es un dulce muy fácil de personalizar. Con esta receta se puede hacer panna cotta de chocolate o café, simplemente añadiendo a la nata un par de cucharadas de café o cacao instantáneo.

INGREDIENTES para 4-6 porciones

 • 1/2 litro de nata o crema de leche espesa, de la especial para montar (35% MG)
 • 200 ml de leche
 • 120 g de azúcar (hasta 150 g si te gusta más dulce)
 • 1 palo de canela y cáscara de limón (opcional) o una cucharadita de extracto de vainilla para aromatizar
 • 1 sobre de gelatina neutra en polvo (10 g) o 6 hojas de gelatina neutra

ELABORACIÓN dela Panna Cotta

 1. Hervimos la nata con el azúcar, la canela y limón (o la vainilla). Apartamos del fuego cuando rompa la ebullición.
 2. Calentamos la leche en el microondas y disolvemos la gelatina en la leche caliente. La añadimos a la nata aún caliente y mezclamos bien.
 3. Si usas gelatina en hojas tendrás que hidratarlas en agua fría unos 10 minutos y después las diluyes muy bien en la leche caliente y lo añades todo al a nata.
 4. Colamos bien la mezcla. Una vez colada podemos usar la batidora para integrarla bien. A mi me da la sensación de que usando la batidora se airea la mezcla y aumenta el sabor.
 5. Colocamos en un molde de cake o moldes individuales y enfriamos en la nevera un mínimo de 3 horas aproximadamente hasta que esté bien cuajada.

panna-cotta-en-vaso

Panna Cotta en vaso

Una idea sencilla y original es preparar la panna cotta en vasitos individuales (foto inmediatamente superior) y decorar con frutos de temporada al gusto o con alguna mermelada. Pones la mezcla en los vasitos y dejas enfriar en la nevera un par de horas. Aquí puedes ver muchas ideas para preparar vasitos de panna cotta. 

Consejos y comentarios

 • Podemos servir con un coulis de frutos rojos o sirope de arce, a tu gusto. También se puede servir con piñones o algún fruto seco picadito.
 • También se puede bañar en una cobertura de chocolate como hemos hecho en las fotos inferiores.

panna-cotta-cobertura-chocolate

panna cotta cubierta de chocolate

Visita nuestra TABLA DE CALORÍAS

Come bien, vive mejor, con RECETAS LIGHT

Más vida, más salud, en ADELGAZAR.NET

 

 

Resumen

recipe image

Nombre

Panna Cotta receta clasica

Autor

Divina Cocina

Publicado el

Puntuación media

4

1star1star1star1stargray

13

Review(s)

Based onReview(s)

Descarga nuestra app gratuita


Mẹo Vặt #13: Hướng Dẫn Cách Làm Trà Sữa Panna Cotta Thơm Ngon Béo Ngậy | Vinbar


Mẹo Vặt 13: Hướng Dẫn Cách Làm Trà Sữa Panna Cotta Thơm Ngon Béo Ngậy | Vinbar
============================================
LIÊN HỆ NGAY:
►Nhận Công Thức Mới Mỗi Tuần Tại Group Facebook: https://www.fb.com/groups/vinbar.vn/
►Facebook: https://goo.gl/WDzv4X
►Messenger: https://m.me/tratuiloc.daily?ref=pudding
►Youtube: https://goo.gl/Ewuqso
►Website: https://vinbar.vn/
►Điện thoại: 0962 646 511 (Zalo) 088 880 9339 0907 095 295 (zalo)
► Đăng Ký Nhận [FREE] 1 Tuần 1 Công Thức Pha Chế Tại Đây: https://goo.gl/GMwJei
======================================================
MIỄN PHÍ MỖI TUẦN 1 CÔNG THỨC PHA CHẾ HOT NHẤT SÀI THÀNH| CÔNG THỨC PHA CHẾ| VINBAR TRÀ TÚI LỌC
======================================================
► Bạn đang kinh doanh trà sữa?
► Bạn đang có ý định mở quán trà sữa?
► Bạn muốn biết Tại Sao các thương hiệu lớn Gong Cha, Koi Thé, Phúc Long, R\u0026B… lại đông khách mỗi ngày.
►Bạn muốn biết các công thức pha chế chuyên nghiệp nhất hiện nay.
XEM TIẾP►►
======================================================
► HƠN 100 CÔNG THỨC PHA CHẾ THỨC UỐNG HOT
► HƠN 59 LOẠI TOPPING
► Đăng Ký Nhận Miến Phí 1 Tuần 1 Công Thức Pha Chế Tại Đây: https://goo.gl/GMwJei
1. Công thức pha chế Hồng Trà Lục Trà (Phúc Long, Lộc Phát, Trà Đen số 9, Hosen, Kronos, Delphi, El Greco, Goldreef): https://Bit.ly/VinbarTra
2. Công thức pha chế Trà Sữa Trà Thái (Cozy, Dilmah, Ahmah, Lipton, Tân Nam Bắc, Hoa Trân, Chatarmua): http://bit.ly/VinbarTranChau
3. Công thức Soda Sinh tố Smoothie (Berrino, Osterberg, Ding Fong, Monin, Torani, Davinci…): http://bit.ly/VinbarSinhTo
4. Dụng cụ làm kem (Bình Whit it, Base, Rich…): http://bit.ly/VinbarLamKem
5. Thiết bị pha chế (Máy chống ồn, Máy đo định lượng, Bình Đun…): http://bit.ly/VinbarThietBiPhaChe
6. Dụng cụ pha chế (Ca đong, Thảm Bar, Ly đong, Bình Shake…): http://bit.ly/VinbarDungCuPhaChe
7. Các nguyên liệu pha chế (ly, ống hút, Bột…): http://bit.ly/VinbarBotPhaChe
======================================================
Hãy ghé thăm VINBAR một lần và RINH NGAY công thức HOT cho menu của bạn \u0026 BÍ QUYẾT QUÁN ĐÔNG KHÁCH 4.0
===

© Bản quyền thuộc về Học Viện Pha Chế Vinbar
© Copyright by Học Viện Pha Chế Vinbar ☞ Do not Reup\”
Vinbar CongThucPhaChe NhiVinbar CachLamTraSua VinbarTraSua NguyenVinbar BiQuyetQuanĐongKhach recipe cooking sound How to makeeating sound vlog

นอกจากการดูบทความนี้แล้ว คุณยังสามารถดูข้อมูลที่เป็นประโยชน์อื่นๆ อีกมากมายที่เราให้ไว้ที่นี่: ดูความรู้เพิ่มเติมที่นี่

Mẹo Vặt #13: Hướng Dẫn Cách Làm Trà Sữa Panna Cotta Thơm Ngon Béo Ngậy | Vinbar

How to Make PANNA COTTA Like an Italian


📺SUBSCRIBE TO MY YOUTUBE CHANNEL (IT’S FREEEEEE 😉 http://bit.ly/SubscribeToMyYOUTUBEchannel
Panna Cotta is one of the most popular Italian desserts on the planet but so many people wait to order it at a restaurant instead of making it at home – do you realise it’s actually really easy to create? Try my vanilla flavoured panna cotta recipe topped with homemade strawberry coulis and never order it from a menu again!
pannacotta pannacottarecipe italiandessert
🍓 Follow this link to read and print the written recipe: https://www.vincenzosplate.com/recipeitems/strawberrypannacotta/
===============================================
📖Share it with your FOODIE friends on FACEBOOK
🍝Check out my website to get more recipes http://vincenzosplate.com/
🌍Join my Small Group Private Italian Tour and discover the secret gems of Italy with me. Check out the itinerary and make sure you book asap (Only 10 spots available) https://www.vincenzosplate.com/italiantour/
📖LIKE Vincenzo’s Plate ON FACEBOOK https://www.facebook.com/vincenzosplate/
📷FOLLOW ME ON INSTAGRAM @vincenzosplate https://www.instagram.com/vincenzosplate/
✔LIKE, SHARE and COMMENT on my videos please. It really means a lot to me.
=========================================================
⏱️⏱️TIMECODES⏱️⏱️
0:00 Introduction to Panna Cotta
0:35 Welcome to Vincenzo’s Plate
1:02 Ingredients for Strawberry Panna Cotta
1:21 Ingredients for Strawberry coulis
1:33 Time to make the Panna cotta
7:10 Create a strawberry sauce
11:25 Assemble the Panna Cotta
12:55 Time to Eat…E ora si Mangia
=========================================================
Check out these PLAYLISTS:
👪COOKING WITH MY FAMILY: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJwrH1iBtbepayGhQ6bwS202IgFm8uwV
🍝PASTA RECIPES: https://www.youtube.com/watch?v=8YhYnZNSVs\u0026list=PLJwrH1iBtbcJrYnFjobLWG6Ik8e8MZTZ
🍕PIZZA RECIPES: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJwrH1iBtbcFaTg8vUbJ8fAOYEWaXLL
🍗MAIN COURSE RECIPES: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJwrH1iBtbf_mrFYE8bvpUHZtKPzdou
🍰DESSERT RECIPES: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJwrH1iBtbfFsjUKcj3iEo6JmPxDIMQ6
✔LIKE, SHARE and COMMENT on my videos please. It really means a lot to me.
=======================================================
🎬 VincenzosPlate is a YouTube channel with a focus on cooking, determined to teach the world, one videorecipe at a time that you don’t need to be a professional chef to impress friends, family and yourself with mouthwatering ItalianFoodRecipes right out of your very own kitchen whilst having a laugh (and a glass of vino!).

How to Make PANNA COTTA Like an Italian

桃のパンナコッタの作り方 Peach Panna Cotta|HidaMari Cooking


HidaMari Cooking(ひだまりクッキング)へようこそ。
このチャンネルでは、チョコレートや抹茶、季節のフルーツを使ったお菓子のレシピを中心に投稿しています。
▷チャンネル登録はこちら:
If you like it, please click ‘Like’ and Subscribe.
https://www.youtube.com/channel/UCcp9uRaBwInxl_SZqGRksDA?sub_confirmation=1
ベルマークを押すと毎回通知が届くようになります。
動画の評価やコメントをいただけるととても嬉しいです♪
ーーーーーー
こんばんは😊動画を見ていただきありがとうございます♪
今日は桃を使ったひんやりスイーツ、パンナコッタのレシピです。
桃のコンポートはレモン汁を多めに入れて色をしっかり引き出しました^^
桃ゼリーとパンナコッタの間にはブルーベリーのゼリーを入れて、
味のアクセントにしています。
パンナコッタは少しさっぱりさせたかったのでレモン皮で風味を付けましたが、
レモンの皮がなければ入れなくても大丈夫です。
(代わりにレモン汁を入れると失敗するので注意してください)
▷Ingredients(210ml × 4cups):
■Peach compote
3 peach
1/2 lemon juice
100g sugar
600g water
1/2 vanilla stick
■Peach jelly
100g peach syrup
6g gelatin
300g peach syrup
■Blueberry jelly
100g frozen blueberry
25g sugar
30g water
3g gelatin
■Panna cotta
150g milk
200g heavy cream
30g sugar
10g honey
lemon peel
50g milk
6g gelatin

▷材料(容量210mlのカップ4個分):
■桃のコンポート
桃 3個
レモン汁 1/2個分
グラニュー糖 100g
水 600g
バニラ棒 1/2本
■桃ゼリー
コンポートのシロップ 100g
粉ゼラチン 6g
コンポートのシロップ 300g
■ブルーベリーゼリー
冷凍ブルーベリー 100g
グラニュー糖 25g
水 30g
粉ゼラチン 3g
■パンナコッタ
牛乳 150g
生クリーム 200g
はちみつ 10g
グラニュー糖 30g
レモンの皮(あれば)
牛乳 50g
粉ゼラチン 6g
▷作り方:
1.桃のコンポートを作る。桃を洗って4等分に切り、レモン汁1/2個、グラニュー糖100g、水600g、バニラビーンズの鞘1/2本を一緒に火にかける。
2.アクが出てきたらすくいながら5分ほど煮る。火から下ろして粗熱が取れるまで冷ます。
3.触れるくらいまで冷めたら、桃の皮を剥いて食べやすい大きさに切る。シロップに漬けて冷蔵庫で3時間ほど冷ます。
4.桃のゼリーを作る。桃のシロップ100gに粉ゼラチン6gを加えてふやかし、電子レンジで温めて溶かす。
5.桃のシロップ300gに④を加えて混ぜる。グラスを斜めにセットし、ゼリーを流し冷蔵庫で1時間冷やす(夏場は固まりにくいので、固まっていなかったら固まるまで冷やしてください。)
6.ブルーベリーゼリーを作る。水30gに粉ゼラチン3gをふりかけてふやかしておく。
7.冷凍ブルーベリー100g、グラニュー糖25gを混ぜて600wのレンジで30秒温める。ブルーベリーが溶けて汁っぽくなるまで数回繰り返す。ブレンダーでブルーベリーを潰す。
7.⑥を加えて混ぜ、ゼリーを濾してブルーベリーの皮を取り除く。⑤の上にブルーベリーゼリーを流し、冷蔵庫で1時間冷やす。
8.パンナコッタを作る。牛乳50gに粉ゼラチン6gをふりかけてふやかしておく。
9.鍋にレモンの皮、グラニュー糖30g、はちみつ10g、牛乳150g、生クリーム200gを入れて砂糖が溶けるまで温める(沸騰させないようにする)
10.⑧を加えてゼラチンを溶かし、氷水に当てて冷やす。⑦のグラスを真っ直ぐに直してパンナコッタを注ぎ、冷蔵庫で3時間ほど冷やす。
11.コンポートにした桃、ミントを飾って完成。ピーチシロップは炭酸水で割ってピーチソーダにすると美味しいです^^コンポートはヨーグルトと一緒に食べるのもおすすめ。
ーーーーーー
道具や材料の購入先:
▽Amazon
口径25cmの耐熱ガラスボウル:iwaki 2.5L
口径20cmの耐熱ガラスボウル:HARIO 3個セット
直径18cmの耐熱スポンジ型:iwaki スポンジ型
赤い耐熱シリコンヘラ:COLIN 3個セット
ハンドミキサー:dretec(ドリテック)
ケーキスライサー(検索するといろいろな出品者が出てきます
フードプロセッサー:BRUNO(ブルーノ)
6個取りマフィン型
繰り返し使えるオーブンシート
▽富澤商店(通販または実店舗)
シリコンの泡立て器
持ち手が木のふるい
クーベルチュールチョコレート:大東カカオのスイートチョコレート
450gの発酵無塩バター(明治、よつ葉、カルピス、高千穂、森永など)
その他製菓材料
▽Cotta (通販専門)
450gの無塩バター(よつ葉、高千穂、明治、森永など)
クーベルチュールチョコレート:カカオバリー、バンホーテン
その他製菓材料
繰り返し使えるオーブンシート
ーーーーーー
よく頂く質問などについて。
Q.バターは無塩ですか?有塩ですか?
お菓子には基本的に無塩バターのみ使用しています。
無塩バターに塩を加えるレシピは有塩バターではだめなのか?と質問をいただくのですが、狙った塩加減にしたいため無塩バターを使っています。
※一部過去の動画は「バター」のみの記載になってしまっています。
今後は字幕に「無塩バター」と表記するよう心がけますが、
それ以前の字幕に「バター」としか書かれていなくても
「無塩バター」を使用しています。
Q.オーブンは予熱しますか?
焼成温度に合わせて予熱しています。
家庭用オーブンは庫内が小さく扉を開けた時に熱が逃げやすいため、
焼成温度+10〜20℃で予熱し、焼くものを入れてから焼成温度に合わせて焼いています。
こちらも今後は字幕で「〇〇℃に予熱したオーブンで□□分焼く」といった形で表記するように心がけます。
Q.倍量で作りたいのですが。
12cm丸型を15cm丸型に→1.5倍
12cm丸型を18cm丸型に→2.2倍
12cm丸型を21cm丸型に→3倍
15cm丸型を12cm丸型に→0.6倍
15cm丸型を18cm丸型に→1.5倍
15cm丸型を21cm丸型に→2倍
12cm(4.7inch)→15cm(6inch) =×1.5
12cm(4.7inch)→18cm(7inch) =×2.2
12cm(4.7inch)→21cm(8.2inch)=×3
15cm(6inch)→12cm(4.7inch) =×0.6
15cm(6inch)→18cm(7inch) =×1.5
15cm(6inch)→21cm8.2(inch)=×2
▷Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCcp9uRaBwInxl_SZqGRksDA
▷instagram:
https://www.instagram.com/hidamaricooking
もし私のレシピでお菓子を作ってくださったときは、
hidamaricooking をつけて投稿してもらえると嬉しいです♪
またインスタグラムでは、YouTubeで公開していない写真も
公開していますので、よかったらフォローしてください。
▷Twitter(動画の更新のお知らせ用):
https://twitter.com/hidamari_cookin?lang=ja
▷Google+:https://plus.google.com/u/1/b/102774055244844144437/102774055244844144437

桃のパンナコッタの作り方 Peach Panna Cotta|HidaMari Cooking

PANNA COTTA \u0026 PEACH TEA JELLO – Cách làm PANNA COTTA THẠCH TRÀ ĐÀO


(Eng sub \u0026 Tiếng Việt) A nobake dessert, very quick and easy to make but super yummy and perfect for the hot summer days.
INGREDIENTS
A. Peach tea jello
1 can of peach (500 gram minimum)
300 ml freshly boiled water
1 tea bag, peach flavour
50 ml syrup from the peach can
30 grams sugar
12 grams gelatin (leaves preferred)
B. Panna Cotta
300 grams milk
300 grams whipping cream
15 grams gelatin
zest from 1 Navel orange

Mời các bạn xem danh mục nguyên liệu và cách làm các bước, cùng các lưu ý khi làm món tráng miệng này tại blog nha: http://www.savourydays.com/recipe/videopannacottathachtradao/

PANNA COTTA \u0026 PEACH TEA JELLO - Cách làm PANNA COTTA THẠCH TRÀ ĐÀO

PANNA COTTA original Italian recipe without gelatin


If you would like to support the channel, do not hesitate to contribute to the purchase of the necessary material ??
Thanks in advance
https://www.patreon.com/cuoredicioccolato
Today we prepare a very creamy PANNA COTTA without using the classic gelatine glue.
Let us know how it is and if the creaminess is the right one ; )
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/cuoredicioccolato.it/?hl=it
GYO Seris Twill Pattern Chef’s Knife
http://order.shanzuchef.com/cadp
PRO Series hammered pattern Chef’s Knife
http://order.shanzuchef.com/yej2
CLASSIC Series 3piece Knives
http://order.shanzuchef.com/m8kl
FANPAGE FACEBOOK: https://www.facebook.com/Cuoredicioccolato385815471832597

PANNA COTTA original Italian recipe without gelatin

นอกจากการดูบทความนี้แล้ว คุณยังสามารถดูข้อมูลที่เป็นประโยชน์อื่นๆ อีกมากมายที่เราให้ไว้ที่นี่: ดูวิธีอื่นๆMAKEUP

ขอบคุณมากสำหรับการดูหัวข้อโพสต์ panna cotta

Leave a Comment